Postępująca transformacja cyfrowa nie omija szkół i uczelni - jak zatem wykorzystać gigantyczny potencjał drzemiący w nowych technologiach? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wydarzenia, w którym brał udział także Instytut Badań Edukacyjnych.

Opiniowanie wypracowanych standardów i rekomendacji dotyczących stosowania mikropoświadczeń w Polsce, dyskusje na temat rozwiązań w zakresie projektowania, opisywania, wydawania i zapewniania wiarygodności mikropoświadczeń, a także wymiana doświadczeń oraz dzielenie się wiedzą to główne cele Grupy Doradczej ds. Mikropoświadczeń. 26 marca w Warszawie odbyło się jej inauguracyjne spotkanie.

Spotkanie organizowane przez zespół Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji poświęcone będzie aktualnej dla branży spawalniczej problematyce i ważnym zagadnieniom związanym z kształceniem zawodowym. Podczas wydarzenia wystąpią ze swoimi prelekcjami uznani eksperci oraz odbędą się dwa panele – tematyczny i dyskusyjny – poświęcone wyzwaniom w dziedzinie spawalnictwa oraz aktualnym potrzebom kompetencyjnym definiowanym przez pracodawców.

Za nami Digital Credentials Summit 2024, czyli coroczne największe, międzynarodowe wydarzenie skoncentrowane na możliwościach wykorzystywania cyfrowych poświadczeń. Instytut Badań Edukacyjnych reprezentował Michał Nowakowski, lider projektu dotyczącego mikropoświadczeń.

IBE uczestniczyło w XX Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem konferencji oraz wystąpień ekspertów Instytutu.

W czasie konferencji zorganizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zainaugurowano projekt pn. “Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży”.

NASZE BADANIA