Umiejętności, postawy i zachowania finansowe młodzieży w Polsce. Prezentacja wyników badania PISA 2018

Co polscy uczniowie wiedzą o pieniądzach i jak radzą sobie w sytuacjach wymagających wiedzy o finansach? Skąd mają pieniądze i w jaki sposób je wydają? Czy młodzi ludzie są dobrze przygotowani do podejmowania odpowiedzialnych decyzji finansowych? Jak wypadają polscy uczniowie na tle uczniów z innych krajów?

W najbliższy czwartek (7 maja br.) zapraszamy na webinar, podczas którego zaprezentujemy wyniki badania PISA 2018 w części dotyczącej umiejętności finansowych młodzieży w Polsce.

W badaniu PISA 2018 wzięło udział ponad 60 krajów. W 20 z nich przeprowadzono też pomiar umiejętności finansowych. W Polsce zbadano umiejętności 15-latków w tej dziedzinie już po raz trzeci, co umożliwia porównanie ich z umiejętnościami ich rówieśników w innych krajach oraz pozwala śledzić zmiany wyników od 2012 roku. W ramach PISA 2018 uczniów zapytano m.in. o postawy i zachowania związane z finansami i pieniędzmi. Badanie daje szeroki obraz uwarunkowań zdobywania umiejętności finansowych przez uczniów w szkole i poza szkołą.

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na webinar i dyskusję dotyczącą wyników badania w Polsce. Webinar odbędzie się 7 maja br. w godz. 13:00-14.00. By wziąć w nim udział, należy kliknąć link (będzie aktywny od godz. 12:50):

LINK DO WYDARZENIA

Więcej informacji o PISA 2018, w tym całościowy raport z głównej części badania, mapy prezentujące wyniki, infografiki oraz broszury szczegółowo opisujące wyniki dostępne są na stronie:www.pisa.ibe.edu.pl.