Michał Przymusiński został szefem zespołu AI w edukacji

Zastępca Dyrektora ds. Cyfryzacji Edukacji i Nauki w Instytucie Badań Edukacyjnych Michał Przymusiński został powołany na przewodniczącego zespołu ds. AI pracującego nad materiałami wykorzystującymi aspekty i narzędzia sztucznej inteligencji w obszarze edukacji!

Michał Przymusiński otrzymał powołanie z rąk Mateusza Rafała, Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej, który wręczył je w imieniu Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki.

Grupa robocza Ministerstwa Edukacji i Nauki, przedstawicieli m.in. Microsoft dla Edukacji, Google oraz ekspertów edukacyjnych z uczelni wyższych w Polsce (m.in.: Akademia Leona Koźmińskiego oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych) ustaliła plan pracy nad tworzeniem nowych materiałów.

361313362 286330807403910 2318647797186516445 n

Treści będą dotyczyć obecnego wykorzystania i roli sztucznej inteligencji. W niedługim czasie będą one dostępne dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkolnych.

Materiały będą stanowić uzupełnienie raportu "Chat GPT w szkole - szanse i zagrożenia" oraz skupią się na aspektach związanych ze zdrowiem psychicznym i ogólnym dobrostanem w czasach szybko postępującej technologii czy też wykorzystaniem narzędzi AI przy specjalnych potrzebach edukacyjnych uczniów.

Inicjatywa połączy działania Letniej Akademii Wirtualnych Laboratoriów Przyszłości. Szczegółowe informacje dotyczące projektu już wkrótce pojawią się na portalu edukacja.gov.pl.