Lista szkół i przedszkoli przyjętych do projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich" (UNICEF-ASA)

Rekrutacja szkół i przedszkoli do projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich" (UNICEF-ASA) została zakończona. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą placówek, które zostały zakwalifikowane do udziału.

Instytut Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi realizują projekt "Szkoła dostępna dla wszystkich" (UNICEF-ASA).

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli specjalistów (pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów) w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci/uczniów, rodziców, nauczycieli).

Projekt dostarczy narzędzi pomocnych w prowadzeniu zajęć wychowawczo-specjalistycznych, w tym integracyjnych, zapewniających poczucie wspólnoty wśród dzieci i uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów będących uchodźcami z Ukrainy oraz dbałość o budowanie przyjaznego klimatu w klasie/szkole w ramach ochrony zdrowia psychicznego dzieci i uczniów.

Rekrutacja szkół i przedszkoli do projektu została zakończona. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą placówek, która znajduje się tutaj.